Zasmakuj w zestawach klocków Cobi – “polskiego Lego”

Czy istnieje alternatywa dla popularnych klocków wiodącej firmy? Taka, która zawierałaby unikalne zestawy do składania, nawiązujące do Polskiej historii i światowych wydarzeń? Która poprzez zabawę uczyłaby zarówno najmłodszych, starszych, jak i dorosłych użytkowników? A przy tym nie odbiegała jakościowo od znanej na rynku marki? Polski producent klocków Cobi od wielu lat skutecznie odpowiada na to wyzwanie.

Klocki Cobi – bogactwo różnorodności

Firma Cobi, produkująca klocki z plastiku zaskakuje ilością i różnorodnością zestawów. Wśród kilkudziesięciu kategorii przeważają te o tematyce militarnej lub motoryzacyjnej, jednak można znaleźć również zestawy z filmów lub bajek. Osobne serie stanowią kolekcje historyczne, zawierające zarówno dokładnie odwzorowane modele sprzętu, używanego podczas różnych wojen, jak i mini dioramy ważnych, pamiętnych scen.  Na szczególną uwagę zasługuje tu wydany z okazji 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości zestaw, przedstawiający defiladę wojskową, odbieraną przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dla najmłodszych Cobi proponuje klocki z ulubionymi bohaterami bajki Super Wings, a dla nieco starszych – samoloty z filmu Top Gun, wiernie wzorowane na oryginałach, wahadłowiec kosmiczny Atlantis lub kopie Titanica, w kilku wersjach, w tym w skali 1:300 oraz 1:450.

Jakość i odwzorowanie klocków Cobi

Klocki Cobi to przede wszystkim wiernie odwzorowane kopie modeli pojazdów lądowych, powietrznych i wodnych. Producent stara się szczegółowo, jak na możliwości klocków, odtworzyć detale samolotów, czołgów, wozów opancerzonych lub cywilnych pojazdów. Do modeli często dodawany jest rys historyczny, opisujący najistotniejsze elementy zestawu, oraz skala, w jakiej został wykonany w odniesieniu do oryginału. Całość uwiarygadniają figurki historycznych postaci.

Klocki wykonane są z dobrej jakości plastiku, praktycznie nie do odróżnienia od klocków renomowanej, duńskiej firmy. Różnią się oczywiście logo – na klockach znajduje się napis producenta Cobi. Są jednak kompatybilne z zestawami konkurencji, można więc łączyć je w różne zestawy, budując własne propozycje.