Najciekawsze zestawy klocków Cobi

Klocki firmy Cobi należą do najszerzej rozsławionych na świecie polskich zabawek. Ich wysoka jakość oraz kompatybilność z klockami innych dużych producentów przyniosły im uznanie klientów zarówno w Europie, jak i za oceanem. To, co wyróżnia klocki cobi popularny spośród konkurencji, to częstość poruszania przez nie tematyki historycznej oraz militarnej. Stąd osoby zainteresowane na przykład dawną motoryzacją lub ważnymi wydarzeniami z historii Polski i świata bardzo wysoko cenią sobie zestawy tego producenta. 

Titanic – najsłynniejszy statek w historii w wersji klockowej

Jednym z największych i najbardziej imponujących zestawów polskiej firmy jest model Titanica w skali 1:300. Zbudowany z 2840 klocków statek ma ponad 90 centymetrów długości i wiernie odwzorowuje słynny oryginał. Znakomicie sprawdzi się jako ozdoba biurka każdego miłośnika historii i marynistyki. Warto zaznaczyć, że w zestawie nie użyto żadnych naklejek – wszystkie najdrobniejsze detale statku to wysokiej jakości, trwałe nadruki na klockach. 

F/A-18E – samolot z filmu “Top Gun”

Zestaw F/A-18E Super Hornet został wydany przy okazji premiery filmu “Top Gun: Maverick” i jest wierną repliką myśliwca, którym poruszał się grany przez Toma Cruisa tytułowy bohater. Zbudowany z 570 klocków samolot cechuje typowo modelarska skala 1:48 – cała konstrukcja ma 38 centymetrów długości i jest wyposażona w kolekcjonerską podstawkę, która pozwoli jeszcze lepiej wyeksponować samolot. Każdy entuzjasta awioniki, militariów, a także kina akcji, z pewnością spojrzy przychylnym okiem na ten właśnie model.

Prom kosmiczny Atlantis – zestaw, z którym można przenieść się w kosmos

Model słynnego wahadłowca NASA o nazwie Atlantis w skali 1:100 to zestaw, który szczególnie zainteresować może miłośników eksploracji kosmosu. Zawiera 685 klocków i pozwala wiernie odwzorować ten niesamowity pojazd latający. Charakterystyczny kształt promu kosmicznego oraz jego bogate wyposażenie zostały świetnie oddane w tym mierzącym 34 centymetry długości modelu. Prom kosmiczny szczególnie dobrze sprawdzi się jako ozdoba do postawienia na biurku lub podwieszenia pod sufitem.