Kolekcje historyczne klocków Cobi – edukacja w przyjemnej formie

Popularne klocki dla dzieci kojarzą się z zabawą i miłym spędzaniem czasu. Niektóre firmy produkujące te zabawki skupiają się nie tylko na ich walorach rozrywkowych, ale i na edukacyjnym aspekcie budowania i odtwarzania wyjątkowych konstrukcji. klocki cobi tanie to artykuły, które można potraktować jako typowe akcesoria dla najmłodszych albo jako pomoce służące do lepszego poznania historii, w szczególności tej dotyczącej wielkich konfliktów zbrojnych.

Klocki Cobi dla kolekcjonerów

Kilka serii klocków Cobi zasługuje na szczególną uwagę entuzjastów historii ubiegłego wieku. Kolekcjonerzy modeli wojskowych pojazdów ucieszą się z cykli dotyczących:

– I i II wojny światowej,

– wojny w Wietnamie,

– konfliktu zbrojnego w Korei,

– Zimnej Wojny w latach 1947-1991.

W seriach tych znajdują się figurki żołnierzy, modele samolotów, czołgów, łodzi i helikopterów. Miłośnicy historii z radością odtwarzają znane obiekty. Budowanie modeli najsłynniejszych pojazdów jest nie tylko dobrym ćwiczeniem koordynacji ruchowej dla dzieci. Może rozbudzić w nich pasję do nauki i poznawania historii.

Polskie akcenty w klockach Cobi

Osoby zainteresowane historią doceniają klocki Cobi z jeszcze jednego powodu. Ich twórcy skupiają się na rozpowszechnianiu wiedzy o Polsce. Przykładem takiego działania jest wydanie limitowanej edycji klocków we współpracy z projektem “Niepodległa” koordynowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Zestaw zatytułowany “Niepodległość” został wydany z okazji setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej. Model przedstawia obiekt współcześnie kojarzony jako Grób Nieznanego Żołnierza, a przed wiekiem pełniący funkcję Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W zestawie znajduje się wyjątkowa figurka marszałka Józefa Pilsudskiego, kasztanka, dwie figurki uzbrojonych żołnierzy i polska flaga. Taka kolekcja klocków z pewnością ucieszyłaby nawet dorosłego pasjonata historii.

Klocki Cobi mogą służyć do przyjemnej zabawy. Jednocześnie są doskonałymi prezentami dla kolekcjonerów zafascynowanych historią światowych konfliktów zbrojnych.